Allianz Kötvényalap

További információkért hívja telefonos ügyfélszolgálatunkat a +36 (1) 237 2399-es telefonszámon!*
Általános információk

Csúsztassa balra a további információkért

Típusa, fajtája
nyilvános, nyíltvégű, értékpapírba fektető befektetési alap
BAMOSZ besorolás hosszú kötvény alap
ISIN HU0000708201
Az Alap indulása 2009.11.03.
Elszámolása T+2
Devizanem HUF
Az Alap alapkezelési díja (éves szinten) max. 1,50%
Letétkezelő MBH Befektetési Bank Zrt
Letétkezelés díja (éves szinten) 0,10%
Vezető forgalmazó MBH Befektetési Bank Zrt
Forgalmazás befektetőt terhelő jutalékai A forgalmazási jutalékok mértékét a Forgalmazó Befektetési Szolgáltatási Üzletszabályzata tartalmazza.
Benchmark 100% MAX
Alapok költségei

- A PRIIPS KID szerinti költségek honlapunk „Kiemelt Információk” menüpontjában érhetőek el.

-  Az MNB által évente közzétett TER mutató az MNB honlapján „A nyilvános befektetési alapok költségei” címmel ezen az  oldalon érhető el.

Ajánlott befektetési időtáv minimum 4 év
Kockázati szint közepes

Az Alap rövid bemutatása

Az Alap célja, hogy részesedjen a hazai kötvénypiac növekedéséből, ezzel középtávon az állampapír befektetéseket meghaladó hozamot érjen el, azoknál azonban magasabb kockázati szint mellett.

Az Alap befektetési politikája

Az Alap céljának elérése érdekében portfóliójában jellemzően magyar állampapírok, a magyar állam készfizető kezességével kibocsátott hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok, diszkont-kincstárjegyek, jelzáloglevelek és vállalati kötvények szerepelnek, de kisebb mértékben kollektív befektetési értékpapírokba, Magyar Nemzeti Bank által kibocsátott kötvényekbe, bankbetétekbe és külföldi állampapírokba is fektetheti vagyonát.

Piaci környezet, befektetési döntések

Az USA júliusi inflációja csak árnyalatnyit csökkent (2,9%-ra), és a Fed által szorosan követett PCE maginfláció is 2,6%-on stagnált. A júliusi munkaerőpiaci adatok meglehetősen gyengék lettek: a mezőgazdaságon kívül foglalkoztatottak számának bővülése elmaradt a várttól, a munkanélküliségi ráta 4,1%-ról 4,3%-ra ugrott, az órabérek is kicsit mérséklődtek. A kiskereskedelmi forgalom a vártnál lényegesen erősebb lett. Ezek vegyes adatok a Fed kamatpályáját illetően, mégis a foglalkoztatási számok mutattak irányt a piacnak, feltehetőleg azért, mert a Fed részéről többször érkezett már olyan üzenet, hogy munkaerőpiaci visszaesés esetén határozottan lazítanak majd, nem várják meg válság kialakulását.

Az eurózóna végleges júliusi inflációs számai megerősítették az előzetes adatot, ami enyhén emelkedő indexet (2,6%-ra) és stagnáló magindexet (2,9%) jelent. Az azóta megjelent, augusztusi előzetes értékek lényegesen kedvezőbbek lettek, a fő index (2,2%) lényegében az inflációs cél közelébe esését, és a magindex is csökkenni tudott kissé (2,8% lett).

A japán jegybank az elemzői konszenzus szerinti tartás helyett 0,25%-ra emelte a kamatot és bejelentette az állampapírvásárlások visszafogásának ütemtervét. A QE mérséklésének szándékát már a korábbi üléskor jelezték a döntéshozók, most pedig lényeges, hogy további kamatemeléseket is kilátásba helyeztek.

A hazai infláció a vártnak megfelelően emelkedett kissé (4,1%), a magindex is tovább nőtt (4,7%). A kiskereskedelmi adatok továbbra is gyengének mondhatók, a külkereskedelmi mérleg részben ennek is köszönhetően kedvező maradt.

Az MNB a vártnak megfelelően nem nyúlt a kamatszintekhez, 6,75% maradt az alapkamat. A következő kamatdöntő üléseken továbbra is a tartás és 25 bázispont kamatcsökkentés közt döntenek, év végéig még várható alapkamat-csökkentés. A szeptemberi döntésnél kiemelten figyeli majd a Monetáris Tanács a hazai augusztusi inflációs adatot, a Fed és az EKB kamatdöntését és iránymutatását, a magyar kockázati megítélést (költségvetési politika és folyó fizetési mérleg, de ide érthetjük a forintárfolyamot, az államkötvény aukciók keresletét és a kötvénypiaci hozamokat), valamint a lakossági és vállalati bizalmat (ide sorolhatjuk az inflációs várakozásokat, valamint a fogyasztási és beruházási hajlandóságot). A 2024-es év hátralévő részére két 25 bázispontos kamatvágás volt a kamatdöntés utáni háttérbeszélgetés idején a legvalószínűbb. Az infláció a következő hónapokban várhatóan csökkenni fog, és visszatér a toleranciasávban, ugyanakkor az inflációs alapfolyamatokban inkább csak az első negyedévben látunk majd kedvező fejleményt.

A magyar kötvényhozamok augusztusban nem mozdultak jelentősen, kis erősödét láttunk. Az államkötvény aukciók jellemzően jó kereslet mellett zajlottak.

Az alap duration értéke most súly közelében volt, mivel a kockázatokat most kiegyenlítettebbnek láttuk, például a hazai intézményi állampapír vásárlások és a közelgő USA kamatvágás kedvező, míg a külpolitikai súrlódások, valamint a japán szigorítás inkább kedvezőtlen tényezők.

Jogi nyilatkozatok, felelősség kizárás

Az alap befektetési politikájáról, forgalmazási költségeiről és a befektetés lehetséges kockázatairól, részletesen tájékozódjon az Alap forgalmazási helyein található hivatalos tájékoztatójából és kezelési szabályzatából.

A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát az alap jövőbeli teljesítményére nézve.

Az oldalunkon kiszámított hozamok a forgalmazási, számlavezetési és egyéb költségek, valamint adó levonása előtt értendők. Az egy évnél rövidebb időszakok hozamai nominális (nem évesített) hozamok, az egy évnél hosszab időszakok hozamait évesítettük. Az oldalon megjelenő valamennyi információ kizárólag tájékoztatásul szolgál és nem minősül ajánlattételnek. Az Alapkezelő nem vállal felelősséget a jelen kiadvány alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

        *Telefonos ügyfélszolgálatunkon munkanapokon 8:00 és 18:00 óra - csütörtökön 8:00 és 20:00 óra - között panaszügyben ezen időpontokban várjuk a hívását.
alt
alt
Kiemelt befektetői információk, tájékoztatók, kezelési szabályzatok és egyéb fontos dokumentumok