Allianz Hazai Indexkövető Befektetési Alap

További információkért hívja telefonos ügyfélszolgálatunkat a +36 (1) 237 2399-es telefonszámon!*
Általános információk

Csúsztassa balra a további információkért

Típusa, fajtája
nyilvános, nyíltvégű, értékpapírba fektető befektetési alap
BAMOSZ besorolás részvény alap
ISIN HU0000708375
Az Alap indulása 2010.02.01.
Elszámolása T+2
Devizanem HUF
Az Alap alapkezelési díja (éves szinten) max. 1,50%
Letétkezelő MBH Befektetési Bank Zrt
Letétkezelés díja (éves szinten) 0,15%
Vezető forgalmazó MBH Befektetési Bank Zrt
Forgalmazás befektetőt terhelő jutalékai A forgalmazási jutalékok mértékét a Forgalmazó Befektetési Szolgáltatási Üzletszabályzata tartalmazza.
Benchmark 100% BUX
Alapok költségei

- A PRIIPS KID szerinti költségek honlapunk „Kiemelt Információk” menüpontjában érhetőek el.

-  Az MNB által évente közzétett TER mutató az MNB honlapján „A nyilvános befektetési alapok költségei” címmel ezen az  oldalon érhető el

Ajánlott befektetési időtáv minimum 5 év
Kockázati szint magas

Az Alap rövid bemutatása

Az Alap a hazai részvénypiacon szereplő gazdaságilag jelentős vállalatok részvényeit szeretné elérhetővé tenni a befektetési jegyet vásárlók számára.

Az Alap befektetési politikája

Allianz Hazai Indexkövető Befektetési Alap célja, hogy a Budapesti Értéktőzsdén forgalmazott részvények árfolyammozgását követve, a BUX index teljesítményével versenyképes hozamot érjen el. A BUX indexben a magyar tőzsde legjelentősebb társaságai kapnak helyet. Az Alap céljának elérése érdekében a portfóliójának közel 100%-át a BUX indexet alkotó magyar „blue chip” részvényekbe fekteti, de állampapírokba, diszkont-kincstárjegyekbe és banki betétekbe is fektetheti az alap vagyonát.

Piaci környezet, befektetési döntések

Augusztusban sem volt uborkaszezon a részvénypiacokon. Kezdetben folytatódott a július közepén indult korrekció a technológiai szektor vezetésével. Az elképesztően magas várakozások következtében látott csalódottság a magnificient 7 részvények esetében, a gyenge USA gazdasági adatok (pl. ISM manufacturing, munkaerőpiaci adatok) és a jenből finanszírozott carry trade pozíciók egy részének likvidálása (jelentős jen erősödés, BOJ kamatemelés hatására) pánikhangulatban csúcsosodott ki augusztus 5-én. A Nasdaq egészen a 200 napos mozgóátlagig, az S&P 500 pedig 5.100 pont közelébe süllyedt, miközben a VIX „félelemindex” 2020. márciusa (COVID) óta nem látott szintre ugrott. Ez minden szektorban és régóiban éreztette hatását, csak a defenzív szektorok tudták valamivel jobban tartani magukat.

Ezt követően azonban megnyugvás következett. A japán jegybank (BOJ) a heves piaci reakciókat látva arra tett ígéretet, hogy a jövőben óvatosabb lesz a szigorítással. A vártnál kedvezőbb júliusi tengerentúli inflációs adat is javította a kedélyeket. A vártnál kedvezőbb kisker forgalom és felfelé módosított Q2-es GDP növekedési adat enyhítette a növekedési félelmeket. A Jackson Hole-ban elhangzottakat is pozitív fogadtatás övezte, szeptemberben indulhat a kamatcsökkentés. Mértéke főként a munkaerőpiaci folyamatoktól függ. Az olajárakat továbbra is szoros figyelem övezi a geopolitikai feszültségek (Irán-Izrael) hatására.

A hónap végére az S&P 500 és a DAX index is vissza tudott kapaszkodni historikus csúcspontja közelébe. Havi teljesítményük 2,3% és 2,2%. Idén ezzel 18,4% és 12,9%-nál járnak. A BUX (-1,6%) alulteljesített a hónap során, idén még így is 20,2%-kal emelkedett.

Az OTP 1,9%-os mínusszal zárt, persze a hó eleji pánikban járt jóval mélyebben is. Az egyedi fundamentumok terén nincs ok panaszra. Q2-ben kicsivel várt feletti, 442 Mrd forintos eredményt szállított a bankcsoport. A tervezett akvizíciók mellett is bőven akad keret az újabb 60 Mrd forintos részvény visszavásárlási programra.

A MOL (-5,1%) jóval gyengébben teljesített, a hónap utolsó kereskedési napján járt 2.600 forint alatt is. Q2-ben még várt felett alakult az eredmény (tisztított EBITDA 825 m dollár), azóta viszont sokasodnak a fellegek. A kormány terve szerint a Lukoil-ra kivetett szankciók elkerülése érdekében már az orosz-ukrán határon átvenné a cég az orosz nyersolajat. Ezzel azonban jelentősen növekedne a szállítási költség. A hó végi flash crash-t a Barátság II.

kőolajvezetéken történő szállítás jövő évtől történő leállításának híre okozta, ám az ukrán fél később visszavonta ezt a kijelentést.

Az MTEL (-5,7%) ismét erős számokat közölt. Q2-ben minden főbb soron várt felett teljesített. A menedzsment meg is emelte a részvényesi juttatások alapját képező módosított nettó eredmény várakozását 150 milliárd forintra.

A Richter (+3,8%) volt a hazai nagypapírok üde színfoltja. Q2-ben az árbevétel, a tisztított EBIT (70,9 Mrd) és a nettó profit is várt felett alakult. A meglehetősen ingadozó pénzügyi eredmény is támogatólag hatott.

Jogi nyilatkozatok, felelősség kizárás

Az alap befektetési politikájáról, forgalmazási költségeiről és a befektetés lehetséges kockázatairól, részletesen tájékozódjon az Alap forgalmazási helyein található hivatalos tájékoztatójából és kezelési szabályzatából.

A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát az alap jövőbeli teljesítményére nézve.

Az oldalunkon kiszámított hozamok a forgalmazási, számlavezetési és egyéb költségek, valamint adó levonása előtt értendők. Az egy évnél rövidebb időszakok hozamai nominális (nem évesített) hozamok, az egy évnél hosszab időszakok hozamait évesítettük. Az oldalon megjelenő valamennyi információ kizárólag tájékoztatásul szolgál és nem minősül ajánlattételnek. Az Alapkezelő nem vállal felelősséget a jelen kiadvány alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

        * Telefonos ügyfélszolgálatunkon munkanapokon 8:00 és 18:00 óra - csütörtökön 8:00 és 20:00 óra - között panaszügyben ezen időpontokban várjuk a hívását. 
alt
alt
Kiemelt befektetői információk, tájékoztatók, kezelési szabályzatok és egyéb fontos dokumentumok