Milyen mérnöki biztosítások közül választhat?

Építésbiztosítás

Szerelésbiztosítás

Elektronikus berendezések biztosítása

Géptörés
biztosítás

Gépek, berendezések összevont vagyonbiztosítása
Kárt jelentene be, dokumentumot csatolna folyamatban lévő kárrendezéséhez vagy információt kérne folyamatban lévő kárrendezéséről?
Mérnöki biztosításainkról bővebben
Építőipari beruházóknak, illetve a beruházásokat kivitelezőknek egyaránt ajánljuk Építésbiztosításunkat.
A biztosítás abban az esetben köthető, ha a biztosítási összeg nagyobb részét az építési munkák teszik ki. Egy adott létesítmény az építésbiztosítással kompletten, egyetlen szerződéssel biztosítható. Az építésbiztosítás széles körű védelmet nyújt az építtető (finanszírozó, beruházó) és a kivitelező (fővállalkozó, alvállalkozó) társaságok számára a kivitelezés alatt álló létesítményekben keletkezett anyagi és a felelősség körében okozott károkra.
Mire vonatkozik a biztosítás?
- Az építésbiztosítás összkockázatú (All Risks) vagyonbiztosítás (véletlenül, váratlanul bekövetkezett dologi kár, amelyekkel összefüggésben a biztosító a kártérítési kötelezettségét nem zárta ki).
- Tartalmazhat általános felelősségbiztosítási jellegű fedezetet is (harmadik személyeknek okozott károkra).
- Lehetőség van a kivitelezéshez használt munkaeszközök (építőipari gépek, segédszerkezetek) fedezetbe vonására is.
Beruházóknak, illetve a beruházásokat kivitelezőknek egyaránt ajánljuk biztosításunkat. Nagyságrendtől függetlenül, egyetlen gép szerelésére is.
Mikor érdemes a beruházásra szerelésbiztosítást kötni?
Abban az esetben érdemes kötni, ha a biztosítási összeg nagyobb részét a szerelési, gépszerelési munkák teszik ki. A beruházás a szerelésbiztosítással kompletten, (az építési beruházással együtt) egyetlen biztosítási szerződéssel fedezetbe vonható.
- Összkockázatú (All Risks) vagyonbiztosítás (véletlenül, váratlanul bekövetkezett dologi kár, amelyekkel összefüggésben a biztosító a kártérítési kötelezettségét nem zárta ki).
- Tartalmazhat általános felelősségbiztosítási jellegű fedezetet is (harmadik személyeknek okozott károkra).
Lehetőség van a kivitelezéshez használt munkaeszközök (építőipari gépek, segédszerkezetek) fedezetbe vonására is.
Minden kockázatra kiterjedő vagyonbiztosítás (véletlenül, váratlanul bekövetkezett dologi kár, amelyekkel összefüggésben a biztosító a kártérítési kötelezettségét nem zárta ki), amelyhez számos kiegészítő biztosítás köthető.
Az elektronikus berendezések biztosítását bármely gazdálkodó és egyéb szervezet részére (pld. egyéni vállalkozó, Bt, Kft, Zrt, Nyrt, alapítvány, egyesület) ajánljuk.
A biztosítás köthető elektronikus gépekre, berendezésekre (számítógépek, elektronikus vezérlésű gépek és berendezések, a működésükhöz szükséges kiegészítő berendezésekkel együtt).
Mire vonatkozik a biztosítás?
Minden kockázatra kiterjedő vagyonbiztosítás (véletlenül, váratlanul bekövetkezett dologi kár, amelyekkel összefüggésben a biztosító a kártérítési kötelezettségét nem zárta ki), amelyhez számos kiegészítő biztosítás köthető.
A termelő-, illetve szolgáltatótevékenység közben óhatatlanul előfordulhat, hogy egy váratlan törés vagy repedés valamilyen gép, esetleg egy egész gépsor működését megakadályozza, és így a termelés, szolgáltatás részben vagy teljes mértékben lehetetlenné válik. Ha a vállalkozásnak van géptörés-biztosítása, a kártérítés fedezi a berendezés javításának, illetve egy hasonlóval való pótlásának a költségeit.
A géptörés biztosítást bármely gazdálkodó és egyéb szervezet részére (pld. egyéni vállalkozó, Bt, Kft, Zrt, Nyrt, alapítvány, egyesület) ajánljuk, gépekre és gépi berendezésekre köthető.
Mire vonatkozik a biztosítás?
- Gépek, berendezések
- törése vagy repedése
- belső és/vagy külső erőhatás következtében
- a biztosított vagyontárgyak részleges vagy teljes működésképtelenségét okozza.
Géptörés biztosításhoz kössön üzemszünet biztosítást is.
A gépek, berendezések összevont vagyonbiztosítás kötését a gép, berendezés bérlőjének, bérbeadójának, vagy a bérleti (hitel) konstrukcióban résztvevő jogi személynek (bank, lízingcég) ajánljuk.
A biztosítás köthető bérleti vagy hitelkonstrukcióban működtetett gépekre, berendezésekre, illetőleg a mobil erő- és munkagépekre, továbbá a különleges felépítményű gépjárművekre.
Mire vonatkozik a biztosítás?
- Összkockázatú (all risks) biztosítás (véletlenül, váratlanul bekövetkezett dologi kár, amelyekkel összefüggésben a biztosító a kártérítési kötelezettségét nem zárta ki)
- A tűz- és elemi károkon túl fedezi a belső erőhatás miatti törés és repedés károkat is
- Kiterjeszthető: betöréses lopásra, rablásra; mezőgazdasági vontatók, önjáró vagy vontatott munkagépek lopására; gépek, berendezések helyszínre szállítására
Segítségre van szüksége?
Letölthető dokumentumok
Az építési beruházások szereplői (ezen belül is elsősorban a megrendelők, beruházók, építtetők, generálkivitelezők, a munka- és tűzvédelem területén eljáró tervezők és szakértők), valamint a biztosítótársaságok közös érdeke az építkezéseken bekövetkező tűzesetek, egyéb veszélyhelyzetek, balesetek kapcsán keletkező kár mértékének minimalizálása és az emberi életek védelme. E cél az építkezések és felújítások érdekkörébe tartozókat ésszerű kármegelőző intézkedésekre ösztönzi.
A Magyar Biztosítók Szövetsége a csatolt ajánlással kívánja elérni, hogy az építési területeken bekövetkező tűz-, illetve egyéb okból kiürítést igénylő vészhelyzetek kockázata, összhangban az Európai Uniós irányelvekkel és a magyar előírásokkal, erre megfelelő rendszerek alkalmazásával csökkenjen.
Az utóbbi években egyre gyakrabban csapnak le hazánkra nagyobb viharok, amelyek komoly károkat okozhatnak vállalkozásunk életében, például egy villámcsapás miatt keletkezett tűzzel vagy az elektronikus berendezések tönkretételével.
Készüljön fel a viharok ellen és tegye meg a szükséges intézkedéseket vállalkozása védelme érdekében!
Olvassa el az alábbi tájékoztatót, amelyben hasznos információkat talál a villámkárok megelőzésére: