Milyen előképzettséggel fogtál bele a képzésbe?
Lengyel Zsófia
Kommunikáció és média szak, elektronikusmédia-szakirányon végeztem.
Magyar Adrián
1998-ban végeztem a Testnevelési Egyetemen, mint sportmenedzser (Bsc), 20162018-ban Corvinus-TE közös képzésében sportmenedzser (Msc), majd idén június 24-én a karate edző BA-szakon szereztem diplomát.
Nyírfás Rebeka
2016-ban gyógypedagógusként végeztem, és az egyetemmel párhuzamosan 2013-ban a Testnevelési Egyetem szinkronúszó edző képzését is megcsináltam. Az egyetem elvégzése után több mint két évig dolgoztam a Budapesti Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola és Készségfejlesztő Iskolában, ahol a tornaórák tartása mellett úszást is oktattam különböző, értelmileg akadályozott, autizmussal élő, mozgáskorlátozott gyermekek, fiatalok részére. Több versenyre is felkészítettem a tanulókat (atlétika,úszás, floorball) és sportszakköröket is tartottam részükre.
Milyen területen hasznosítod/fogod hasznosítani a képzésen megszerzett tudást?
Lengyel Zsófia
Jelenlegi munkámban esélyegyenlőségi önkormányzati referensként Székesfehérváron, illetve volt válogatott látássérült parasportolóként a látássérült utánpótlás sportolók felkutatásában, támogatásában. Emellett edzői ambícióim is vannak.
Magyar Adrián
Jelenleg testnevelő tanárként dolgozom a csepeli Szabóky Adolf Általános és Szakképző Iskolában, ahol a tanulók zöme hátrányos helyzetű ill. sajátos nevelés igényű (SNI), és karatét oktatok 2015-óta fogyatékossággal élő sportolóknak elsősorban kerekesszékeseknek és értelmi akadályozottaknak.
Nyírfás Rebeka
Már a Bárcziban megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy milyen jó lenne, ha a szinkronúszást – mint sportágat – is ki lehetne nyitni, inkluzívvá lehetne tenni a fogyatékossággal élők számára. Nagyon megörültem, amikor megláttam, hogy indul egy ilyen szakirány, mert megláttam azt a lehetőséget, ami megadná az alapot ahhoz, hogy ténylegesen belefogjak az elképzelésem megvalósításába. Ezen a területen szeretném leginkább hasznosítani az itt tanultakat. A szakdolgozatomat is ebben a témában írtam, azonban a gyakorlati megvalósítás egyelőre kisebb akadályokba ütközött. Felkerestem több egyesületet, alapítványt, mennyire nyitottak egy új sportágra az akadályozott, fogyatékossággal élő személyek részére.