Sokunkban merül fel a kérdés, hogy ezen átalakulásban hogyan tovább, illetve miként tudunk felkészülni egy újabb megmérettetésre, mit tehetünk annak érdekében, hogy az „új régi világban” szükséges újfajta gondolkodáshoz, és önmagunk újrafeltalálásához legyen elegendő muníciónk. Az otthoni iroda és oktatás, a hirtelenjében offline-ból online-ná vált jelenlétünk sokunkban felszínre hozott olyan képességeket, amelyekről nem is sejtettük volna, hogy bennünk rejtőznek: kiderült, hogy képesek vagyunk gyorsan alkalmazkodni a technológia kínálta működési megoldásokhoz, képesek vagyunk arra, hogy annak előnyeit a hasznunkra fordítsuk, tudunk valóban empatikusan együtt gondolkozni és értéket teremteni, online felületen tartani a kapcsolatot a munkatársainkkal, barátainkkal, családtagjainkkal, felelősen gondolkozni, hogy csak néhány példát emeljünk ki a sok közül.
Intenzív kurzuson vettünk, veszünk részt, amelynek keretében folyamatosan tanulunk, adaptálódunk. Olyan tananyagot tesztelünk és fejlesztünk élesben, amelynek keretrendszerét és mélységeit közösen fedezzük fel, együtt alakítjuk, így készülünk a jövőre. De vajon mely képességek, készségek lesznek fontosak a jövőben a sikeres, örömteli boldogulásunkhoz? Mire kell ügyelnünk a jövő generációjának nevelése során? Lesznek-e egyáltalán biztos pilléreink a bizonytalan jövőben?
Biztosítóként különösen fontos, hogy felkészüljünk ezekre a kérdésekre. Azaz arra, hogy mire lesz szükségünk az új világunkban. Biztosítói létünk alapja a megelőzés, illetve a váratlan helyzetekre történő felkészülés. Az pedig látszik, hogy váratlan helyzetekben nem lesz hiány a jövőben, s ezek közös kezelése elengedhetetlen. Együtt kell tehát megtalálnunk, és tökéletesítenünk a túléléshez szükséges készségeinket.