Mire figyelj, ha új lakásbiztosítást kötsz?
- Kezdd az alapvető információknál, add meg pontosan a kért adatokat, nézz utána az ingatlan alapterületének, győződj meg a tetőzet milyenségéről, az épület építési évéről.
- Határozd meg a biztosítani kívánt értéktárgyaid körét és kalkulálj egy reális mai árat az esetleges újbóli beszerzésükre – ez lesz a biztosításod vagyoni része. Gondold át, milyen kiegészítő biztosításra/szolgáltatásra lehet szükséged. Tervezd meg a díjfizetés gyakoriságát, módját, valamint a kapcsolattartás mikéntjét – kalkulálj okosan, mert ezekkel sokat tudsz spórolni a teljes éves biztosítási díjból. További praktikus szempontokat itt is találsz: Gyakran ismételt kérdések
- Nem csak az ár számít, bár az is fontos tényező. Amennyiben összehasonlítod a meglévő biztosításodat egy másik ajánlattal, vedd figyelembe, hogy a biztosítási díj csak az egyik tényező a lakásbiztosítás választásakor. A fedezetek köre, azaz milyen esetekben szolgáltat a biztosító, illetve az esetleges limitek nagysága, azaz mekkora összeget fizet a biztosító kár esetén, ugyancsak fontos szempontok, hiszen ezek határozzák meg, hogy az igényeidnek megfelelő biztosítással rendelkezel-e. A lakásbiztosítások lelke ugyanis a kárrendezés: ennek a módja, gyorsasága (ha baj van, ez számítani fog), valamint a szerződésben megfelelően beállított értékek és fedezetek. Az Allianznál gyors és megbízható a kárrendezés. Egyszerű a kárbejelentés, és online kárstátusz-követőnkkel mindig képben tartunk.
- Gondold át azt is, milyen assistance szolgáltatásokra lehet szükséged, például tudd, hogy ha beletörik a kulcsod a zárba, és nem tudsz kijutni a lakásodból, vagy épp haza nem tudsz menni a zár meghibásodása miatt, akkor pár órán belül megjavítják a zárat a gyorsszervíz szolgáltatásunk keretében, ráadásul minden nap, a nap 24 órájában tudsz hívni bennünket.