Allianz Rövid Kötvény Alap

További információkért hívja telefonos ügyfélszolgálatunkat a +36 (1) 237 2399-es telefonszámon!*
Általános információk

Csúsztassa balra a további információkért

Típusa, fajtája
nyilvános, nyíltvégű, értékpapírba fektető befektetési alap
BAMOSZ besorolás rövid kötvény alap
ISIN HU0000707146
Az Alap indulása 2008.08.11.
Elszámolása T napos (Tranzakció napja)
Devizanem HUF
Az Alap alapkezelési díja (éves szinten) max. 1,50%
Letétkezelő MBH Befektetési Bank Zrt
Letétkezelés díja (éves szinten) 0,10%
Vezető forgalmazó MBH Befektetési Bank Zrt
Forgalmazás befektetőt terhelő jutalékai A forgalmazási jutalékok mértékét a Forgalmazó Befektetési Szolgáltatási Üzletszabályzata tartalmazza. 2018.09.01-től hatályosan a Befektetési Jegyek vásárlástól számított 2 munkanapon belül történő visszaváltása esetén a forgalmazási jutalékon felül a Forgalmazó a visszaváltott összegre vetített 2%-os büntetőjutalékot számíthat fel.
Benchmark 70% ZMAX + 30% MAX
TER (2022. évi adat) 0,56%
Ajánlott befektetési időtáv minimum 1 év
Kockázati szint mérsékelt

Az Alap rövid bemutatása

Az Alap célja, hogy középtávon a rövid lejáratú magyar állampapír befektetésekkel versenyképes hozamot érjen el, mérsékelt kockázati szint mellett.

Az Alap befektetési politikája

Az Allianz Rövid Kötvény Alap célja, hogy középtávon a rövid lejáratú magyar állampapír befektetésekkel versenyképes hozamot érjen el, mérsékelt kockázati szint mellett. Az Alap pénzügyi célja a tőkenövekedés. Az Alap céljának elérése érdekében portfóliójában jellemzően magyar állampapírok, és diszkont-kincstárjegyek szerepelnek, de kisebb mértékben jelzáloglevelekbe, vállalati kötvényekbe, kollektív befektetési értékpapírokba, Magyar Nemzeti Bank által kibocsátott kötvényekbe, a magyar állam készfizető kezességével kibocsátott hitelviszonyt megtestesítő értékpapírokba és banki betétekbe is fekteti vagyonát. Az Alap elsősorban azoknak az Ügyfeleknek jó választás, akik a rövid lejáratú magyar állampapírok által elérhető hozam elérésére törekednek. Befektetéseik tervezésekor minimum 1 évben, azaz középtávon gondolkodnak.

Piaci környezet, befektetési döntések

Április folyamán forint erősödésnek lehettünk tanúi, mely május elejére felgyorsult. Az erősödést több tényező is segítette. Rögtön a hónap elején megszűnt a betéti kamatsapka és a pénzügyi intézmények újra vásárolhatták az MNB diszkontkötvényeit. Ehhez jött még egy kiugróan jó külkereskedelmi mérleg adat, valamint a dollár is elkezdett kissé gyengülni és a Gazdasági Minisztérium és az MNB közötti feszült viszony is oldódni látszott Nagy Márton és Matolcsy György találkozója után. Majd egy kedvezőbb ipari adat is érkezett, mely arra mutatott, hogy a szektor elkezdte a kilábalást a több, mint 1 éve tartó válságából.

Segítette a forint erősödését a hó vége felé a vártnak megfelelő MNB kamatcsökkentési mérték és a vele együtt járó szigorú monetáris hangvétel, valamint a gyengülő dollár is.

Áprilisban tehát a várakozásoknak megfelelően 50 bázisponttal, 7,75%-ra mérsékelte az irányadó kamatot az MNB Monetáris Tanácsa. Ezzel folytatódott a kamatcsökkentési ciklus, ám a korábbi hónapokhoz képest már kisebb sebességgel. Elemzői várakozások szerint júniusig kitarthat a havi 50-es csökkentési tempó, és így az év közepére a 6,5-7 százalékos sávban lehet az irányadó ráta.

Az MNB több egyértelmű utalást tett arra, hogy az inflációs cél eléréséhez stabil árfolyamra van szükség, sőt az infláció szerkezetének átalakulása (magas szolgáltatás infláció) miatt fontos lenne az importált infláció visszafogása. (A márciusi inflációs adat egyébként nem okozott csalódást, a 3,6%-os éves árindex megfelelt a piaci várakozásoknak.) Virág Barnabás alelnök a döntést követő sajtótájékoztatón elmondta, hogy a bázishatás és a visszatekintő árazások miatt az infláció a következő időszakban emelkedhet. Hozzátette, hogy a kétszámjegyű bérdinamika érdemi reálbér-emelkedést jelent, ez pedig stimuláló hatást fejt ki idén a gazdaságra. Összességében óvatos és türelmes megközelítést tartanak továbbra is indokoltnak.

Hozamaink április során emelkedtek, majd május első napjaiban az emelkedés visszafordult. Az állampapír piac hosszú végén a fejlett piaci mozgásokkal párhuzamosan pattantak fel a hozamok, és a szpredek is 20-30 bázisponttal tágultak.

A hónap végére a forint közel 5 forint erősödés után 391,04 EUR/HUF-on, a 3 hónapos rövid benchmark hozam 26 bázispont emelkedés után 6,85%-on, a 10 éves benchmark hozam pedig 29 bázispont emelkedés után 7,03%-on zárt.

Alapunkban tovább csökkentettük kicsit a duration-t és a szabályozásnak való megfelelés miatt leginkább DKJ-kat vásároltunk, de a hosszabb oldalon a megemelkedett hozamszinteken egy-két kedvezőbb vételt is eszközöltünk. Továbbá az újonnan megnyílt lehetőséggel élve MNB diszkontkötvényekbe is fektettünk.

Jogi nyilatkozatok, felelősség kizárás

Az alap befektetési politikájáról, forgalmazási költségeiről és a befektetés lehetséges kockázatairól, részletesen tájékozódjon az Alap forgalmazási helyein található hivatalos tájékoztatójából és kezelési szabályzatából.

A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát az alap jövőbeli teljesítményére nézve.

Az oldalunkon kiszámított hozamok a forgalmazási, számlavezetési és egyéb költségek, valamint adó levonása előtt értendők. Az egy évnél rövidebb időszakok hozamai nominális (nem évesített) hozamok, az egy évnél hosszab időszakok hozamait évesítettük. Az oldalon megjelenő valamennyi információ kizárólag tájékoztatásul szolgál és nem minősül ajánlattételnek. Az Alapkezelő nem vállal felelősséget a jelen kiadvány alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

        *Telefonos ügyfélszolgálatunkon munkanapokon 8:00 és 18:00 óra - csütörtökön 8:00 és 20:00 óra - között panaszügyben ezen időpontokban várjuk a hívását.
alt
alt
Kiemelt befektetői információk, tájékoztatók, kezelési szabályzatok és egyéb fontos dokumentumok